EXACT| UL. CISOWA 3| 05-092 ŁOMIANKI| tel. 22 774 01 52 22 774 56 60

Dla wielu osób, firm i instytucji rosnące w ostatnim czasie w szybkim tempie rachunki za elektryczność sprawiły, że bardzo uważnie zaczęto przyglądać się pożerającym energię sprzętom i urządzeniom. Z pomocą w redukcji kosztów przychodzą między innymi rozwiązania pozwalające na wymierne oszczędności na oświetleniu, zaś rozwój technologii LED sprawia, że kosztuje ona przysłowiowe grosze i bardzo rozsądnie konsumuje prąd elektryczny. Z racji tego są one powszechnie wykorzystywane w naszych systemach wystawienniczych i reklamowych ramkach LED, przyjrzyjmy się bliżej zaletom stosowanych w Exact rozwiązań.

Analiza kosztów: porównanie ramek LED z tradycyjnymi metodami reklamy.

Jak pokazują badania, aby zapewnić efekt takiej samej jasności żarówka LED zużywa nawet o 80-85% mniej energii niż tradycyjna lampa halogenowa. Dodatkowo nie wytwarza tyle ciepła oraz pozwala na swobodny wybór jeśli chodzi o intensywność i barwę świetlnego strumienia. LED-y są też o wiele bardziej wydajne niż świetlówki kompaktowe, które przetwarzają na światło raptem 25% energii elektrycznej i są przy tym kłopotliwe w utylizacji. Czas więc odstawić do lamusa wszystkie energochłonne ekspozytory reklam, oświetlane staromodnymi źródłami światła i otworzyć się na nowe rozwiązania. Popularyzacja innowacyjnych rozwiązań sprzyja ich masowej produkcji, dzięki czemu rośnie konkurencja a spadają ceny. Nie inaczej jest w przypadku oświetlenia LED, ale z pewnym zastrzeżeniem, gdyż jakość wykonania i trwałość najtańszych propozycji może pozostawiać wiele do życzenia, natomiast kompromisy cenowe nie są trafnymi pomysłami do zastosowań profesjonalnych. Jako doświadczeni producenci systemów reklamowych i wystawienniczych nie tolerujemy w Exact komponentów niskiej jakości, zdecydowanie promując sprawdzone rozwiązania, gwarantujące pełne zadowolenie klienta.

Eko-przyjazne reklamy: dlaczego ramki LED to zielony wybór?

Wdrażanie rozwiązań sprzyjających oszczędzaniu energii ma poza czysto ekonomicznym wymiarem także istotny aspekt społeczny, ponieważ w świadomości coraz większej liczby osób każda firma czy instytucja, dbająca o ograniczenie zużycia zasobów naturalnych, od razu zyskuje na wartości. Zużywające znacznie mniej prądu LED-y są więc słusznym wyborem jeśli chcemy używać ich do podświetlania reklam, kart informacyjnych czy menu w lokalach gastronomicznych. Używanie ich wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się światło jako formę wzmacniania przekazu i w zasadzie korzysta się z niego w cyklu 24/7 jest najlepszą z możliwych opcji. Ich oczywistym walorem jest ponadprzeciętna żywotność, zostawiająca daleko w tyle wszystkie klasyczne żarówki, nawet te z serii ultralife czy longlife. Przenosząc to do świata reklamy i podświetlanych ramek LED, dostajemy jasną odpowiedź na pytanie, czy jest to wybór przyczyniający się do dbania o jak najmniejsze zużycie zasobów naturalnych.

Długowieczność i trwałość ramek LED: długoterminowe korzyści

Mając już wiedzę na temat tego, o ile bardziej trwałe, niż tradycyjne halogeny są energooszczędne ledy, bo ich żywotność określana jest w dziesiątkach tysięcy godzin, nie pozostaje nic innego, jak przerzucić się na ich powszechne zastosowanie w swojej firmie. Warto to zrobić kompleksowo, począwszy od oświetlenia sali, kasetonów reklamowych czy gablot aż po ramki reklamowe iluminowane miłym dla oka światłem o intensywności, która nie męczy wzroku. Wymiana ramek reklamowych, oświetlonych od zewnątrz halogenowymi żarówkami na nowoczesne i estetyczne ramki z podświetleniem LED przyniesie w dłuższej perspektywie odczuwalne obniżenie kwot faktur VAT za energię elektryczną. Jest to tym bardziej istotne w miejscach, gdzie używa się ich praktycznie bez przerwy, również w godzinach nocnych po zamknięciu lokalu.

Przypadki zastosowania ramek LED w różnych branżach i ich efektywność.

Energooszczędne ramki LED są powszechnie wykorzystywane w lokalach gastronomicznych od dłuższego czasu, natomiast ich atuty sprawiają, że są coraz częściej obecne w innych branżach. Na przykład podwieszane do sufitu na linkach stalowych ramki reklamowe pozwalają skomponować interesującą ekspozycję w witrynach dla biur podróży czy sklepów z elektroniką, gdzie w podświetlanych ramkach można umieścić dowolne informacje, zdjęcia lub infografiki. Są również praktycznym i uniwersalnym nośnikiem wiedzy przy organizacji wystaw i prezentacji oraz tworzeniu galerii fotografii czy historycznych dokumentów. Przyciągają w swoją stronę wzrok odbiorców i jednocześnie zabezpieczają prezentowaną zawartość przed zniszczeniem solidnym, hartowanym szkłem. Warto zatem przeanalizować szereg korzyści płynących z tego praktycznego oraz oszczędnego rozwiązania i czym prędzej wprowadzić je u siebie.