EXACT| UL. CISOWA 3| 05-092 ŁOMIANKI| tel. 22 774 01 52 22 774 56 60

Każdego roku tysiące fanów gromadzi się na różnego typu konwentach — zarówno tych poświęconych filmom, serialom, grom, jak i komiksom. Takie wydarzenia odbywają się na całym świecie i zrzeszają osoby o odmiennych przekonaniach, często porozumiewające się w innym języku. Na konwentach nie brakuje atrakcji, rozmaitych wystaw i stoisk z fanowskimi gadżetami. Jak przy tak dużej konkurencji przykuć uwagę gości?

Wpisz się w tematykę imprezy!

Często organizatorzy konwentów umożliwiają promowanie wyłącznie usług związanych z tematyką zabawy. Jednak nie zawsze tak jest. Mimo to, aby zachęcić gości do przyjścia na stanowisko, koniecznie trzeba stworzyć wystawę, która będzie zgodna z tematem przewodnim imprezy. W tym celu można wykorzystać:

– systemy roll-up i potykacze – zaleca się umieszczenie na nich przykuwających uwagę grafik związanych z daną grą, filmem czy komiksem. Odpowiedni dobór kolorów zdjęcia zwróci uwagę przechodniów. Osoby bardziej kreatywne mogą połączyć motywy fantastyczne ze swoją branżą;

– ścianki reklamowe podświetlane – jako tło stoiska lub jego część można wykorzystać ścianki, które idealnie sprawdzą się do robienia pamiątkowych zdjęć z wydarzenia. Odpowiednia grafika przygotowana pod fotografie przyciągnie fanów, a przy tym zwiększy szansę zerknięcia na stoisko. Podświetlenie ścianki LEDami wyróżni ją spośród innych;

– lady i trybunki reklamowe – na każdym stoisku musi być miejsce, gdzie będą sprzedawane lub promowane produkty, a także udzielane informacje. Wpisujące się w tematykę lady, które można dodatkowo oświetlić lampkami LED, nie zaburzą klimatu wydarzenia, za co fani z pewnością będą wdzięczni;

– stojaki reklamowe na ulotki – przy dużej ilości osób może zdarzyć się, że zainteresowani usługą klienci zrezygnują z odwiedzenia stoiska, na przykład przez długie kolejki. Warto więc oszczędzić im czasu i nerwów. W tym celu zaleca się zaprojektowanie ulotek (najlepiej też w kolorystyce/z motywami imprezy), na których znajdzie się informacja o branży, jaką się zajmujesz.

Do każdego systemu możesz dobrać stosowne oświetlenie i dodatki. Warto zaopatrzyć się też w ciekawe gadżety i upominki, oczywiście związane z tematem wydarzenia. W celu zapewnienia bezpieczeństwa można pomyśleć również o umieszczeniu słupków odgradzających, aby ułatwić formowanie kolejki.

Baw się i pracuj — to najlepsze połączenie!

Podczas organizacji wystawy nie zapominaj, że konwenty służą przede wszystkim dobrej zabawie. Fani przyjeżdżają na takie wydarzenia, aby zobaczyć ciekawe atrakcje związane z ich ulubionym dziełem, nierzadko też, żeby obejrzeć przygotowany przez innych cosplay. Aby pokazać fanom, że należysz do ich drużyny — baw się razem z nimi. Przygotuj własny cosplay lub zwerbuj osobę, która będzie stała w przebraniu przy Twoim stoisku. Poczytaj również o samej grze, filmie bądź komiksie i dziel się swoimi wrażeniami z przybyłymi gośćmi. Tym sposobem zyskasz ich zaufanie i sympatię.

Prowadzenie stanowiska na konwentach nie jest łatwym zadaniem. Wymaga sporego zaangażowania, lecz ostatecznie daje mnóstwo satysfakcji. Co ważne, takie wystawy nigdy nie są nudne, a pomysłów na ich zorganizowanie może być naprawdę sporo. Planując wzięcie udziału w takim wydarzeniu, koniecznie należy pomyśleć o zakupie lub wypożyczeniu rozmaitych systemów reklamowych — to właśnie one napędzają event i pozwalają fanom ciekawiej spędzić czas.