EXACT| UL. CISOWA 3| 05-092 ŁOMIANKI| tel. 22 774 01 52 22 774 56 60

Szeroka oferta różnych systemów ekspozycyjnych to czasem kłopot bogactwa wyboru, pomocne więc może być porównanie ścianek wystawienniczych i podkreślenie zalet każdej z nich. Jest to zagadnienie istotne z punktu widzenia praktycznego podczas aranżacji stoisk promocyjnych na targi, eventy czy lokalne wydarzenia. Jak wygląda koszt ścianek pop up vs LED oraz które ścianki wystawiennicze dla firm są najpopularniejsze?

Jakie są kluczowe różnice między ściankami pop up a tekstylnymi podświetlanymi LED?

Prosty, szybki i nie wymagający angażowania sztabu specjalistów system wystawienniczy jest na wagę złota, zwłaszcza jeśli firma aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju wydarzeniach związanych z promocją. Stąd też nie dziwi stale rosnąca popularność ścianek pop up, które po złożeniu można przewozić bez konieczności używania pojazdów dostawczych bądź firm transportowych. Efektowna forma reklamy, która ekspresowo się rozkłada oraz składa i mieści do eleganckiej torby transportowej to praktyczna zaleta, doceniana przez coraz większe grono klientów. Ścianki tekstylne z podświetleniem LED również są lekką i prostą w montażu oraz demontażu metodą ekspozycji, która posiada jeszcze jeden ważny atut, czyli wbudowane oświetlenie. Może to być szczególnie cenna zaleta w wielu sytuacjach, zaś integralne, energooszczędne i trwałe oświetlenie z pewnością podkreśli przekaz nadrukowany na tekstylnym tle. W specyficznych okolicznościach, na przykład podczas wieczornych wydarzeń lub słabego oświetlenia w budynku, intensywne światło emitowane przez LED-y będzie prawdziwym asem w rękawie, którego nie posiada konkurencja. Są to oczywiście rozwiązania droższe niż pop up, ale oferujące podświetlenie o wysokiej jakości i niezawodności.

Które ścianki wystawiennicze są łatwiejsze w montażu: pop up czy LED?

Ścianki pop up można podzielić na kilka rodzajów, między innymi ścianki banerowe pop-up sprężynowe, sponsorskie, prasowe i konferencyjne, wszystkie natomiast łączy niezwykła prostota konstrukcji i szybkie rozkładanie na miejscu. Montaż ścianek wystawienniczych to połączenie ze sobą kilku idealnie spasowanych elementów, co zajmuje dosłownie parę minut, a całość mieści się w dużej torbie transportowej. Podświetlane ścianki reklamowe LED również dzielą się na kilka typów, to na przykład estetyczne ramy aluminiowe z efektowną grafiką, która jest iluminowana światłem LED lub systemy smart light box, z profili z tworzywa ABS. Te rozwiązania lepiej sprawdzają się do aranżacji większych stoisk i jako moduły służą do zabudowy dużych powierzchni wystawienniczych. Nie są jednak kłopotliwe w montażu, a wprawna ekipa jest w stanie ustawić ścianki i zdemontować je w krótkim czasie bez zbędnych komplikacji.

W jakich warunkach najlepiej sprawdzą się ścianki tekstylne podświetlane LED?

Zalety ścianek tekstylnych LED to przede wszystkim wykorzystanie źródła mocnego światła, które podkreśla grafikę i czyni z niej niemal żywy obraz. W połączeniu z wysokiej jakości wydrukiem o dużej szczegółowości i rozdzielczości tworzy wspaniałe tło dla stoiska. Intensywnie świecące LED-y zapewniają estetyczny wygląd i doświetlając materiały reklamowe zwracają uwagę przechodzących w pobliżu osób. Modułowa budowa stoisk ma często istotne znaczenie, gdyż poszczególne lokalizacje wystawiennicze mogą oferować różne powierzchnie pod aranżację. Ścianki podświetlane LED, wchodzące w skład systemu wystawienniczego, można dowolnie ustawiać, przestawiać i zmieniać ich położenie w zależności od wydarzenia. Nie każdy moduł musi zostać wykorzystany, a możliwość wykonywania ścianek LED w różnych rozmiarach sprawia, że to bardzo elastyczne rozwiązanie, przypominające układankę z dużych klocków.

Jakie są zalety mobilności ścianek wystawienniczych pop up w porównaniu do LED?

Rozwiązania typu pop up świetnie sprawdzają się tam, gdzie liczy się czas a także szybkie zaaranżowanie miejsca prowadzenia akcji informacyjnej. Będą lepszym rozwiązaniem dla kampanii reklamowych dynamicznie zmieniających lokalizację albo powiązanych z lokalnym wydarzeniami lub dla stoisk rozstawianych dosłownie na kilka godzin. Interesująco wygląda połączenie zalet obu systemów, czyli wykorzystanie kompaktowych wymiarów i lekkości ścianek pop up oraz podświetlenia, gdzie listwy świetlne LED przymocowane są plastikowymi spinkami do dolnej i górnej części wewnątrz stelaża i stanowią integralną część konstrukcji. Gotowy do transportu system jest składany w jedną bądź dwie torby wielkości podręcznego bagażu i nawet w przypadku największych gabarytowo ścianek zachowuje lekkość, pozwalającą na transport przez jedną osobę.