EXACT| UL. CISOWA 3| 05-092 ŁOMIANKI| tel. 22 774 01 52 22 774 56 60

Interesujące projekty graficzne, zarówno te współczesne, jak też oparte na klasyce i nostalgii, pozwalają na identyfikację wizualną firmy i jej trwałe zapisanie się w świadomości klientów. Intrygujące logo, firmowe barwy czy charakterystyczna czcionka to drobne elementy układające się w przemyślaną całość. Aby wysiłek grafików, plastyków i mistrzów słowa został dobrze wyeksponowany, warto poszukać rozwiązań i pomysłów, które to umożliwiają. Jedną z propozycji są podświetlane ramki reklamowe, które potrafią na dłużej skupić uwagę odbiorcy i zachęcić go do zapoznania się z treścią przedstawianej informacji. Zapraszamy do zapoznania się z praktycznym zastosowaniem twórczych pomysłów z oferty Exact i przekonania się, ile można zyskać dzięki temu zmyślnemu rozwiązaniu.

Jak maksymalizować efekt wizualny podświetlanych ramek reklamowych?

Mnogość wariantów sprawia, że jest to nośnik reklamy i informacji o bardzo szerokim zastosowaniu, zaczynając od podświetlanych ramek w potykaczach, poprzez tekstylne modele do zawieszenia na ścianie, zgrabne i eleganckie ramki LED linkowe, idealne do witryn sklepowych, aż po wytrzymałe ramki aluminiowe z frontami z hartowanego szkła. To ostatnie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzi się w lokalach gastronomicznych, jako tablica menu do kawiarni, podświetlana i czytelna o każdej porze dnia. Każdy z wariantów współgra z zamieszczonym w nim wydrukiem, który można szybko i łatwo podmieniać stosownie do potrzeb czy okoliczności. Dlatego każda grafika będzie prezentować się efektownie, a najlepiej gdy zostanie wydrukowana na folii do podświetleń, dzięki czemu zyska na wyrazistości, równomiernie iluminowana światłem o neutralnej barwie 6000K i jasności 6500 luksów. Warto więc wykorzystać te walory do stworzenia przyjemnej i zauważalnej przez wzrok każdej przechodzącej osoby kompozycji.

Podświetlane ramki reklamowe w handlu detalicznym: jak przyciągają uwagę klientów?

Energooszczędne i efektywne podświetlenie LED nie dość, że oferuje liczoną w tysiącach godzin trwałość, to nie przysparza żadnych kłopotów z montażem czy obsługą. Nie jest też źródłem ciepła i nie podnosi rachunków za elektryczność, jak to bywało w przypadku powszechnych niegdyś halogenów, oświetlających punktowo elementy wystroju, dekoracji czy aranżacji wnętrz. Tak więc jego zastosowanie do podświetlanych ramek reklamowych jest rzeczą oczywistą. Przyjemna temperatura barwowa i natężenie światła, które nie oślepia i nie męczy wzroku pozwalają na używanie ich w zasadzie bez przerwy. Niektóre warianty pozwalają na pomysłowe, wyłamujące się ze schematów aranżacje wnętrz, przykładowo ramki podwieszane do sufitu na niemal niewidocznych stalowych linkach o średnicy 1,5 mm, dzięki którym można stworzyć prawdziwą minigalerię. Świetne skomponują się z nowoczesnymi, oszczędnymi w formie wnętrzami lub industrialną stylistyką, a poza eksponowaniem reklam mogą posłużyć na przykład do zaprezentowania starych zdjęć z historią lokalu lub współczesnych pamiątek fotograficznych po zorganizowanych imprezach i wydarzeniach.

Zastosowanie podświetlanych ramek w branży gastronomicznej.

Popularne we wnętrzach, zamontowane na przykład za ladami czy stanowiskami przyjmującymi zamówienia, ramki podwieszane na wysięgnikach teleskopowych służą do czytelnego przedstawiania listy dań, cennika czy też umieszczania w nich informacji o promocjach lub ofertach specjalnych. Taka czytelna, estetyczna tablica menu, podświetlana przez cały czas w godzinach otwarcia lokalu, ma dużo możliwości komponowania, zmiany układu i treści, a wszystko dzięki „jednemu prostemu trikowi”, czyli łatwo wymiennym grafikom. Ramki reklamowe LED będą również słusznym pomysłem dla mobilnych twórców rozkoszy podniebienia, a więc foodtrucków, lodziarni na kołach czy rowerów gastronomicznych do sprzedaży kawy. Dzięki nim klienci już z daleka dostrzegą, gdzie mogą zaspokoić pragnienie lub poskromić wielki głód. Gdy przy wejściu do lokalu zostanie umieszczona podświetlana tablica, restauracja, bar czy kawiarnia mogą liczyć na przyciągnięcie uwagi przypadkowego przechodnia i zainteresowanie go ofertą gastronomiczną. Trwałość i solidność rozwiązań pozwala mieć pewność, że będzie służyć długi czas nie tracąc nic ze swojej estetyki. Tutaj liczy się wieloletnie doświadczenie, jakość wykonania i dokładność montażu, które w Exact stoją na najwyższym poziomie. Z pewnością więc warto pomyśleć nad ich zastosowaniem w swoim lokalu i wybić się ponad konkurencję.