EXACT| UL. CISOWA 3| 05-092 ŁOMIANKI| tel. 22 774 01 52 22 774 56 60

Efektowne iluminacje zabytkowych obiektów i budynków czy też wystawy obrazów, malowideł oraz dzieł sztuki, podświetlonych w przemyślany sposób, skupiają uwagę odbiorców i wzmagają ich zainteresowanie. Ludzki zmysł wzroku naturalnie wodzi za wyrazistymi kolorami oraz intensywnym światłem, więc czemu nie wykorzystać tych naturalnych zjawisk do wzmocnienia przekazu reklamowego czy informacyjnego? Proponowane w Exact rozwiązania dodają od siebie indywidualny projekt i grafikę wysokiej jakości, które w połączeniu z pięknym podświetleniem tworzą atrakcyjne ścianki reklamowe o wielu zaletach.

Zalety podświetlanych ścianek reklamowych.

Nowoczesne, energooszczędne i mocne oświetlenie LED jest bardzo wdzięczne do wykorzystania przy projektach ścianek reklamowych. Lekkie, niedrogie, wytrzymałe i nie emitujące nadmiaru ciepła źródło światła idealnie pasuje do koncepcji nowoczesnych systemów wystawienniczych o maksymalnej praktyczności i łatwości obsługi. Można go użyć na przykład do systemów Pop Up, rozkładanych ekspresowo i bez użycia narzędzi, które dzięki podświetleniu zyskują nowy wymiar przekazu treści naniesionych na tekstylne tło – wyrazisty wydruk na tkaninie backlight zawsze skutecznie przyciągnie oko przechodzących osób. Liczona w latach niezawodność LED-ów oraz ich miniaturowe wymiary umożliwiają wpasowanie się w rozmaite projekty i koncepcje systemów wystawienniczych, nie obciążając i nie komplikując lekkich oraz uniwersalnych z założenia przenośnych ścianek reklamowych. W ten ekonomiczny a zarazem praktyczny trend wpisuje się możliwość wymiany nadruków, więc raz wybrany i zakupiony system będzie z powodzeniem służyć przez długi czas oraz umożliwi eksponowanie treści zgodnych z bieżącymi potrzebami firmy.

Jak działają podświetlane ścianki reklamowe?

Możliwość instalowania iluminacji LED jest do wykorzystania w kilku systemach, począwszy od wspomnianych już Pop Up, poprzez Smart Light Box, wykorzystujących wolnostojące ramy z wysokiej jakości profili z tworzywa ABS aż po ścianki podświetlane LED tekstylne, skrojone pod wymiar. Każda z tych propozycji łączy w sobie lekkość, poręczność i funkcjonalność i jednocześnie jest atrakcyjna pod względem kosztów. Dla poszukujących prawdziwej klasy premium ciekawą propozycją są modele LEDUP oraz BIG LEDUP od austriackiej firmy Best Systems, której Exact ma przyjemność być wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Ścianka reklamowa podświetlana typu LEDUP to wolnostojąca rama, wykonana z profili aluminiowych o szerokości 8 cm, z podświetleniem diodami LED marki OSRAM, będącej nośnikiem, wielkoformatowych wydruków na tkaninie backlight, montowanych na ramie dwustronnie. Z takich eleganckich ścianek można tworzyć całe stoiska, dzięki odpowiedniemu zestawianiu i konfigurowaniu pojedynczych modułów. Całość prezentuje się bardzo szykownie i dodaje ekskluzywności stoisku.

Przykłady zastosowań podświetlanych ścianek w praktyce.

Wykorzystanie ścianki LED w reklamie stopniowo zyskuje na popularności, co przy podsumowaniu wszystkich ich walorów i podkreśleniu ich dobrym stosunkiem jakości do ceny wcale nie dziwi. To nowoczesna forma obramowania własnych inspiracji, projektów graficznych czy zdjęć o rewelacyjnej rozdzielczości, twórczo wykorzystująca grę kolorów i światła. Modułowość oraz niska waga sprawiają, że wachlarz zastosowań jest bardzo szeroki, zaś uzupełniony na przykład o rozkładane automatycznie tekstylne lady reklamowe z blatem, również posiadające opcję podświetlenia LED, daje szerokie możliwości zaaranżowania przestrzeni. Jeśli stawiamy na rozwiązania nowoczesne, ponadczasowe, schludne, efektowne i efektywne, ścianki reklamowe kumulują w sobie ten zestaw zalet, dając w dodatku możliwości stawiania ich pojedynczo lub w połączeniu w ze sobą. Wymienność grafik i możliwość zamawiania ścianek pod specyficzne wymiary umożliwiają ich ustawianie przy rozmaitych okazjach, dzięki czemu w ramach jednego systemu powstają zarówno duże stoiska wystawiennicze na targi, jak i pojedyncze punkty ekspozycyjne, stanowiące tło do wywiadów, wystąpień czy konferencji prasowych. Warto więc pokusić się o wykorzystanie zalet podświetlanych ścianek LED i wybór jednego z dostępnych w Exact rozwiązań dla swojej firmy.