EXACT| UL. CISOWA 3| 05-092 ŁOMIANKI| tel. 22 774 01 52 22 774 56 60

Już od wielu lat rollupy należą do najczęściej wykorzystywanych nośników reklamowych. Przydatne są w niemal niezliczonej liczbie zastosowań, zarówno jako element promocyjny stosowany przez przedsiębiorstwa, jak i instytucje i wszelkiego typu inne podmioty, które dokładają starań, by należycie zadbać o swój wizerunek. Oferowane przez nas wyroby nie mają słabych stron – to, jak dobrze będą służyły nabywcom, w wielkiej mierze zależy od ich doboru i naniesionej grafiki.

Do czego taki nośnik będzie nam służył?

Prostota użytkowania, a przede wszystkim wielka łatwość przechowywania i transportu, podczas którego plansza skutecznie chroniona jest w stanowiącej podstawę kasetce sprawia, że rollupy widywane są dosłownie wszędzie. Mogą stanowić nośnik treści stricte reklamowej i zachęcać do korzystania z oferty np. obiektów handlowych. Dzięki swojej formie, w której żaden element konstrukcji nie dominuje nad zawierającą właściwą treść płachtą, znakomicie nadają się na elegancki element wystroju firmowych wnętrz. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je także w roli tablicy informacyjnej, jeśli z jakichś przyczyn instalacja stałej w danym miejscu nie wchodzi w grę. Często spotykamy je także jako element oprawy wystąpień publicznych przedstawicieli najrozmaitszych instytucji, stowarzyszeń i innych podmiotów.

Ta różnorodność zastosowań sprawia, że ten sam prosty element reklamowy przygotowywany musi być w sposób podporządkowany bardzo odmiennym kryteriom. Warto poświęcić temu odpowiednio dużo uwagi, aby móc mieć pewność, że w danej roli sprawdzi się tak dobrze, jak jest to możliwe.

Kluczowa jest grafika

Przygotowując roll up należy nie tylko zadać sobie pytanie o to, jaką rolę będzie pełnił i jakich informacji ma dostarczać, ale także mieć na uwadze to w jakich miejscach i z jakiej odległości będzie on oglądany. Najwięcej wyzwań rodzi tu zastosowanie reklamowe – aż prosi się o to, by maksymalnie wykorzystać jego dużą powierzchnie umieszczając na niej możliwie wiele treści. Jednak zwłaszcza wówczas, gdy będzie to główny nośnik w danym miejscu mający przyciągnąć uwagę obserwatorów, konieczne jest zapewnienie przynajmniej kluczowym informacjom czytelności z odpowiednio dużej odległości – tak, by jedynie dowiedzenie się szczegółów wymagało skrócenia dystansu. Gospodarując miejscem warto także unikać umieszczania drobnego tekstu znacznie poniżej połowy wysokości.

Największa oszczędność jest wskazana rzecz jasna w przypadku elementów o przeznaczeniu dekoracyjnym, przy czym wiele zależy tu od zasad przyjętych przez konkretny podmiot – niekiedy krótkie hasło, czy nawet podstawowe informacje dotyczące oferty nie będą przesadą. Niezależnie od tego jednak, elementem zdecydowanie dominującym nad planszą musi być wówczas logo.

Zadbanie o przygotowanie grafiki to jedyna troska naszego Klienta – kwestiami technicznymi martwić się nie musi. Dostępne w naszej ofercie rollupy to sprawdzone konstrukcje, a bardzo szeroki wybór pozwoli zawsze dobrać najbardziej odpowiednią. Zapraszamy!