EXACT| UL. CISOWA 3| 05-092 ŁOMIANKI| tel. 22 774 01 52 22 774 56 60

Jeśli Twoja firma prężnie się rozwija, bardzo prawdopodobne, że już niebawem zaczniesz uczestniczyć w branżowym życiu. Przed Tobą spotkania z konkurentami i partnerami biznesowymi na konferencjach, seminariach, warsztatach oraz targach. Do tego rodzaju imprez i eventów powinieneś być dobrze przygotowany, bowiem to właśnie od nich mogą zależeć Twoje kolejne lata i ilość zawartych kontraktów. W tym artykule opowiemy o tym, dlaczego własne stoisko targowe pomoże Ci przenieść biznes na wyższy poziom.

Co powinno się znaleźć na funkcjonalnym stoisku targowym?

Jak zapewne wiesz, stoiska targowe mogą być zaaranżowane na wiele rozmaitych sposobów, w zależności od tego, co mają promować oraz kto jest naszym głównym celem marketingowym. Oczywiście dziś nie możemy wyobrazić sobie profesjonalnego stanowiska na targach bez rekwizytów pokroju flag firmowych oraz potykaczy z grafikami, przyciągającymi uwagę potencjalnych klientów. To jednak zaledwie wstęp do tego, co powinno nam zaoferować fachowo przygotowane stanowisko.

Kiedy wejdziemy pod namiot przygotowany przez konkretną firmę biorącą udział w targach, na początku rzuci się nam w oczy tak zwana ścianka reklamowa, a więc pionowa konstrukcja, wykonana najczęściej z tworzywa. Wytycza ona przestrzeń stoiska i odgradza je od reszty hali. To właśnie na jej tle będą odbywały się wszelkie interakcje między potencjalnymi klientami a pracownikami, reprezentującymi naszą firmę. Na ściance zazwyczaj pojawia się powielone wielokrotnie logo firmy oraz związane z nią motywy graficzne. Dzięki temu na zdjęciach z odbywającej się imprezy, logo firmowe będzie pojawiać się w całej okazałości.

Meble i gadżety wypełniające stoiska targowe. Czego naprawdę potrzebujesz?

O ile ścianka wydaje się ważnym elementem zabudowy stoiska, o tyle nasza przestrzeń może być kształtowana w dowolny sposób. Tym, czego na pewno będziemy potrzebować, jest ciągłość i konsekwencja. Oznacza to, że do profesjonalnie wykonanej oprawy graficznej nie do końca dopasuje się szkolna ławka oraz towarzyszące jej krzesła. Potrzebować zatem będziemy sprzętów spójnych wizualnie ze ścianką, potykaczami a nawet flagami, możliwie takich, które obok doskonałej prezencji będą poręczne i mobilne.

Powyższe zasady zastosujemy do wszystkich części powstającego stoiska. Jego komponentami mogą stać się dowolne elementy reklamowe: od profesjonalnych trybunek, przez lady aż po sofy. Zdecydowanie przyda się także stojak na ulotki oraz stolik, przy którym na swoją kolej oczekiwać będą Twoi interesanci. Profesjonalnie wyglądające stanowisko na targach, to więcej klientów i kontaktów. A jak wiadomo, ich liczby przekładają się wprost na wyniki finansowe firmy. Właśnie dlatego już dziś powinieneś zacząć planować swoją przestrzeń targową razem ze specjalistami z EXACT. Tworzeniem skutecznych marketingowych stoisk zajmujemy się od lat – skontaktuj się z nami!